Free counters!

Wizyty od 27.04.2014

Shoutbox

Regulamin

Copyright © 2013 - 2015 by Miroslaw Krynda  Jastrzębie Zdrój  Poland

W trakcie nadawania mogą wystąpić przerwy w transmisji spowodowane 

 

         pracami serwisowymi serwera lub chwilowym brakiem sygnału.

 

                                      Odwiedź stronę później

24-04-2015 0sa kontrolna

Jerzykowa budka SEZON 2014

04-05-2015 Pierwszy jerzyk 

w budce

07-05-2015 Powrót 

i powitanie drugiego jerzyka

10-05-2015 Nocne jerzyków 

amory

Nieskończone marquee - przykłady
* * * * Oglądasz bezpośrednią transmisję z gniazda jerzyków w budce * 4 maja o godz. 19:40 do budki przyleciał pierwszy jerzyk, to o 4 dni wcześniej niż w poprzednim sezonie, drugi jerzyk pojawił się 7 maja o godz. 4:46 * Trwa wysiadywanie jaj, maluchy powinny sie wykluć pod koniec pierwszego tygodnia czerwca * Zapraszamy do podglądania * Zostań fanem jerzykowej budki i bądź na bieżąco z informacjami na stronie * Udostępnij tą stronę i zaproś swoich znajomych do wspólnej obserwacji rodziny jerzyków * Wspierając finansowo ten projekt pomagasz w jego dalszej realizacji, więcej informacji w zakładce kontakt.

24-05-2015 Obrona gniazda

przed intruzem

Poczekaj chwilę na uruchomienie JW Playera

Ta amatorska strona powstała z własnej inicjatywy, jako sympatyk jerzyków poczułem chęć dzielenia się  radością jaką jest obserwacja zachowań jerzyków w okresie lęgowym. Na stronie można oglądać jerzyki na żywo online z kamerki umieszczonej w budce. Kamera znajduje się w jednej z sześciu budek i podgląd jest dostępny w sezonie lęgowym od początku maja do wylotu jerzyków.  Budkę co roku zajmuje para o imionach Pati i Kostek. Przekaz audio-wideo z gniazda jerzyków jest nadawany strumieniowo w czasie rzeczywistym poprzez płatny serwis video streamingu. Budki lęgowe są umieszczone na balkonie 4 p. na jednym z osiedli miasta Jastrzębie Zdrój.  Max. ilość widzów  1000 osób.  Wspierając ten projekt pomagasz w jego dalszej realizacji, więcej informacji w zakładce kontakt.

 

Jerzyki w polsce nie mają niestety łatwego życia, w trakcie prac związanych z remontami lub termomodernizacją budynków, otwory prowadzące do gniazd są kratowane, okładane styropianem lub zastawiane rusztowaniami, co uniemożliwia ptakom dostanie się do gniazd, jaj i piskląt. W drastycznych przypadkach pisklęta lub dorosłe osobniki są zamurowywane żywcem. Inwestorzy  podczas prac remontowych często lekceważą obowiązujące przepisy z ustawy o ochronie przyrody oraz innych aktów prawnych a powołane do tego organy często nie mają wystarczających środków lub determinacji, by skutecznie ścigać sprawców takich wykroczeń i jest to niestety problem w skali całego kraju. Podejmowane interwencje są przeważnie kroplą w morzu potrzeb a próby wymuszania na inwestorach do zastosowania się wobec prawa to często walka z wiatrakami a o wielu zniszczonych gniazdach i siedliskach pewnie już się nie dowiemy. Niewielu zarządców budynków i to w ograniczonym zakresie decyduje się na kompensatę utraconych miejsc lęgowych. Pocieszający jest jednak fakt zwiększającej się świadomości w temacie ochrony tego niezwykłego gatunku, ponieważ coraz więcej miast czynnie i na szerszą skalę angażuje się w odbudowę miejsc lęgowych jerzyka. Mam nadzieję że moje budki chociaż w minimalnym stopniu przyczynią się do ochrony tego gatunku w moim mieście. Ty też możesz pomóc tym pięknym i niezwykłym ptakom.

Główna

WebCam